Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Haufová Vlasta

Vítejte v naší chovatelské stanici
P1070716.JPG

Mít pejska. To je sen snad všech dětí. Já jsem si na toho svého pejska musela počkat až do roku 1991, kdy jsem konečně "ukecala" manžela a vlastně i sebe. Náš první pejsek byl dlouhosrstý jezevčík jménem Drak. Byl kouzelný, malý, roztomilý, ale měl vadu: byl jen jeden. Na jaře 1993, po důkladném zvažování jsme si do našeho brněnského panelového 3+1 přinesli malé chlupaté klubíčko. Naši první psí holčičku, šeltičku-šelmičku. Chtěla jsem tricolorku, příp. zlatou, jen modrá, barva se označuje blue merle, se mi nelíbila. Taková divná barva a každé oko jiné. Hm, to ne…A tak naše první šeltička byla samozřejmě …blue merle!

 

Febinka Moravské srdce se stala zakladatelkou mé chovatelské stanice. A začala mě učit, že nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Dráček se také jako štěně snažil, ale byl sám a ve dvou se to lépe táhne. Loužička na koberci - no i mistr tesař se někdy utne, okousaná noha od stolu - to už začal Drak, chlupy, které nejdou ani ze sedačky, ani z koberce - komu to vadí, nemusí k nám chodit.

Byly to krušné začátky, než jsem se naučila odstranit, co se odstranit dá a co ne, s tím se smířit. A u toho všeho mně asistovala a utěšovala naše Febinka.

 

Když jsem jednoho dne domů přinesla 4měsíční Barušku, byla s manželem týden tichá domácnost. Koneckonců tři psi v paneláku, ani jsem to manželovi nemohla mít za zlé. V paneláku jsme nakonec odchovali i naše první dva vrhy.

 

Zlom nastal v roce 1996, kdy jsem se přestěhovali do domku na vesnici. Stěhovali jsme se se dvěmi šeltičkami a jedním jezevčíkem. Dnes jezevčík Drak už dávno odešel do nebe a to byl taky jezevčík náš první a poslední. Zato šeltičky chováme pořád.

 

Jsou to naše zlatíčka, naše sluníčka. Ale když se některá z nich dostane do mého oploceného, přísně střeženého květinového záhonu a vyhrabe díru vhodnou na vysazení vzrostlého dubu, napadají mě různé vražedné myšlenky. Nakonec vždycky zjistím, že za to vlastně může manžel, měl ten plot udělat důkladnější! Sice se zlobím, ale nakonec díru zasypu, kytičky co přežily zasadím, co nepřežily připíšu na konto ztrát, provinilce důkladně umyji, protože záhon byl buď čerstvě zalitý nebo bylo po dešti. Pejsek spokojený se svým výkonem sladce usne s hlavou položenou na mých nohou a v tu chvíli jsou všechny hříchy zapomenuty. Další fenečka mně vyskočí na klín a ujišťuje mě, že ona u toho zlobení nebyla a ona je ta nejhodnější a další ze země pozorně sleduje, kdy se na mém klíně uvolní skulinka, do které by se taky vešla.

 

Takových nádherných chvil si užívám se svými pejsky spoustu. Těším se na narození štěňátek, vždycky znovu a znovu žasnu nad zázrakem zrození, žasnu nad šikovností psí maminky, kterou nikdo nic neučil a přece všechno umí. Celá naše rodina s nadšením sleduje, jak rostou a soutěžíme, kdo objeví první otevřené očičko, sledujeme jak hledají a objevují napřed nožičky a potom s jejich pomocí i okolní svět. V tomto okamžiku jsou zapomenuty "přečtené" knihy, okousané rohy, rozcupované pantofle, vyoraná cibule a zaorané jahody a nekonečný počet loužiček a hromádek.

 

Doufám, že svým pejskům se budu moci věnovat ještě dlouho a dlouho budou přinášet radost oni mně a já jim.

Vlastní ICQ indikátory
404-628-949
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Spuštěno 28.9.2009
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one